Děkanství
rkf.nachod@dihk.cz

IČO 66288428

číslo účtu: 1180114359/0800

Zaslání daru na potřeby církve:

QR kód pro platbu daru Děkujeme
za podporu
farnosti!

P. Zdeněk Kubeš, děkan

P. Václav Hejčl, výpomocný duchovní

Mgr. Marcel Čížek, nemocniční duchovní služba

Pastorační rada farnosti Náchod

Současní členové

Zvolení farním společenstvím:

• Michal Ježek
  • Jan Řehák
  • Marián Linhart
  • Rudolf Knapp
  • Michal Matyska
  • Libor Zetek

Jmenovaní členové pastorační rady:

• Henryk Donaj
  • Linda Dvořáková
  • Erika Kabrhelová
  • Jan Matyska
  • Pavel Jireček
  • Josef Šimon

Delegát Oblastní charity Náchod:

• Marek Špelda

Pověření PRF

Od prosince 2023 na 4 roky.

Zápisy z jednání pastorační rady

Stanovy pastorační rady

Pastorační radu farnosti tvoří

• Farář,
  • ostatní duchovní trvale činní ve farnosti na základě pověření biskupem (kněží, jáhnové),
  • po jednom delegátu z řeholních společenství, církevních sdružení (např. Charity) … případně z farností spravovaných excurrendo, které nemají vlastní farní radu,
  • 2–6 členů zvolených farním společenstvím (počet určí farář po dohodě s volební komisí),
  • 2–6 členů kdykoliv jmenovaných farářem podle jeho uvážení (tento počet nesmí převýšit počet volených členů).

Předsedou pastorační rady je vždy farář podle kánonu 519 a 536 Kodexu kanonického práva.

Volby

Pastorační rada se ustavuje na dobu 4 let, v případě prvního ustavení na 2 roky.

Volební právo:

• Právo volit má každý katolík starší 18 let, příslušející do farnosti,
  • právo být zvolen má každý katolík starší 18 let, který má právo volit a který je ochoten a schopen plnit úkoly pastorační rady.

Volební řád:

• Farář jmenuje tříčlennou volební komisi a požádá jednotlivé instituce ve farnosti o jmenování delegátů.
  • Kandidáty může navrhnout každý člen farnosti, který má právo volit. Písemné návrhy, které vložíte do schránky v předsíni kostela, posoudí farář a volební komise, zda navržení kandidáti splňují podmínky pro právo být zvolen a vyžádá si písemný souhlas s kandidaturou.

Kompletní Stanovy pastorační rady farnosti královéhradecké diecéze jsou k dispozici na děkanství nebo online.

Pověření PRF

Od 17. 12. 2023 na 4 roky